İletişim Formu
 Hesap Oluştur!  Şifre Hatırlat! E-Posta : Şifre :

Haber ve Duyurular - İzi Bulunamayan Para Birimi Monero’nun Fiyatı Çılgınca Yükseliyor

Monero’nun değeri 2 hafta içinde 2.47 dolardan 14 dolara fırladı.

 İzi Bulunamayan Para Birimi Monero’nun Fiyatı Çılgınca Yükseliyor

İzi Bulunamayan Para Birimi Monero’nun Fiyatı Çılgınca Yükseliyor

Monero’nun değeri 2 hafta içinde 2.47 dolardan 14 dolara fırladı.

Online ilaç satıcılarının daha fazla anonimite sağladığı için kullanmaya başladığı Monero’nun fiyatı çoğu darknet piyasasının Monero’yu ödeme aracı olarak kabul etmeye başladığını açıklamasıyla birlikte birdenbire yükseldi.

Ani artışın tek sebebinin Monero’nun darknette kabul edilmeye başlaması olup olmadığı net değil. Ancak yasa dışı ilaç alışverişinin 2013’ten beri 3’e katlandığı şeklinde yapılan haberlere bakılırsa bunun önemli bir faktör olduğunu söyleyebiliriz.

Kripto paraya artan ilgi Bitcoin cüzdan şirketlerinin ilgisini de çekmeye başladı. Örneğin Bitwala Monero’yu kabul edilen Altcoinler ve Kripto Paralar listesine eklendiğini ve müşterilerin Monero’nun fatura ödemek, uluslararası banka transferi yapmak ve ön ödemeli kart doldurmak için kullanılabileceğini açıkladı.

Güvenli, gizli ve izi bulunamayan bir para birimi olma hedefiyle 2014 yılında yola çıkan ve halihazırda yedi core geliştiricisi tarafından yönetilen Monero ile Bitcoin’in temel farkı; gönderici, alıcı ve miktar bilgilerini tamamen saklaması olarak gösteriliyor.

Bir diğer deyişle, Monero kullanıcılarına tüm işlemlerinde tam gizlilik vaat ediyor. Bunun yanı sıra Monero Bitcoin’den farklı olarak alıcı ve göndereni öğrenmek için blockchain üzerinden işlemlere geri bakılmasının mümkün olmayacağı şeklinde yazılmış CryptoNote protokolü üzerinde çalışıyor.

Fiyat artışı için bir diğer etkenin de Bitcoin kullanımının yasallaştırılma faaliyetlerinin artmasıyla dikkatin diğer kripto paralara kayması olarak gösterilebilir.

 

Kaynak http://coin-turk.com/izi-bulunamayan-para

 


Bu haber toplam 369 kez görüntülenmiştir. Yayın Tarihi: 03.01.2016 20:42:57

 Sayfayı Yazdır
 YAZDIR


Bu Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.


Sizde YOcoin yatırımcısı olmak İçin Öncelikle Alttaki Ön Başvuru Formunu Doldurun Özel Temsilcimiz Sizi Bilgilendirecek & Siz de Firma Adı Temsilcisi    ANA SAYFA     YOcoin Nedir     FIRSATLAR     YOcoin Üye Olma     ÜCRETSİZ KAYIT     DUYURULAR    
MAKALELER     VİDEO ALBÜM     KAZANÇLAR     SUNUM     BİZE ULAŞIN     İletişim Formu     FOTO ALBÜM    

TEL: CEnNNEzVIbeVYxpcz   E-POSTA: ec12342vtv@hotmail.com

 Fusion Life
Fusion Life

YOcoin Türkiye - YOcoin ile Hayatınız Değişecek © 2015 - 2017    Her Hakkı Saklıdır.